Zimní poježdění

Publikováno: 11.1.2012  autorem Jelen v rubrice: Osobní
Štítky: , , , ,

Ahoj motocyklisté, jak jste vkročili do nového roku 2012? Já nevkročil, ale téměř vjel. Holt jsem to nevydržel no.
Bylo to tak:
Na první svátek Vánoční, jsme se s mojí ženou Boženkou šli projít. Ani nevím jak, ale najednou jsme se ocitli u naší garáže, kde od podzimu spinká můj milovaný motocykl Royal Enfield jménem Bohouš. K „VELIKÉ“ radosti mojí Boženky, jsem se na něj musel jít podívat, jak se mu spinká. Nenápadně sáhnu do kapsy, zastrčím klíček do zapalování, několikrát prošlápnu startovací páku, otočím klíčkem, dotknu se starteru a na třetí pokus Bohoušek vypráví, své sny. Slyším Boženku, jak něco povídá, ale slova zanikají v tom nádherném brukotu motoru. Šup, nasazuji přilbu, rukavice, řadím 1. rychlostní stupeň a než se Boženka vzpamatuje pádíme s Bohouškem na malou projížďku kolem našeho malého městečka střediskového. Za 20min jsme zpět, oba šťastni a spokojeni. Jen Boženka nadává. Asi proto, protože jsme ji nevzali s sebou.
To byly Vánoční svátky. A co ten Nový rok?
Na Nový rok dopoledne, kdy se většina lidí probouzí s bolavou hlavou, jsem se vytratil potichu z bytu a mířím rychle do garáže. Celou cestu si říkám: Jak na Nový rok, tak po celý rok. Tentokrát Bohoušek zavrní hned na první otočení starterem. Vyrážíme po stejné trase jako na Boží hod. Jen si více užíváme jízdu po městečku a krásně se oba kocháme. Zastavím také pod okny naší ložnice, aby z té naší projížďky měla něco i moje Boženka. Po příjezdu Bohouška pěkně otřu do sucha, počkám až vychladne a opět jej přikreju, aby se mi na něj do další projížďky neprášilo.
Přeji vám milí kolegové motocyklisté krátké čekání na jaro a po zimní akci nazvané „POSEDÍME, POKOUŘÍME, POKECÁME“ se ozvu.

Ahoj, Petr

[wcs_qr_code]

You must be logged in to post a comment.